Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Güçlü Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kurum vadiında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde bellik organizasyonu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite kurumlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli eğitim bilimi kesimünde karı olarak birbunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası çalışkan çallıkışmalar yürüten KALKO, birbunca ayak topu, basket bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevki aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taliı silsile Türkiye’nin en muhteşem özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda mevki almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi vadiında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı birbunca cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim bilimi vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birbunca öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go to top
Seo Fiyatları https://prefabrikev.name.tr/ https://enyuksekyapilar.name.tr/ https://ekonomifinans.name.tr/ https://molekulerbiyoloji.name.tr/ https://cekmekoyadak.name.tr/ iqos fiyat instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al