Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir feza bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına yan veren bir çatlakç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı altında gestaltlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri gibi ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında selim adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve reviş gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak nokta hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları özümleme eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl zarfında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına yan veren bir disiplindir. Zaman da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine heybetli ilişik göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum veladet haritası yorumlamak, kişilik analizi evlendirmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirimlik astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve namına bakılırsa hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin katiyen bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha zait vukuf sahibi sürdürmek istiyorsanız, birşunca terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine bakılırsa belirlenir ve birşunca kişiye bakılırsa kişilik ve gelecekteki olaylar için vukuf verebilir.

  2. Aslan ıtır: Ekseri 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur dâhilin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Tevellüt haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin duygusal yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi evetşlakin şekline bellik paha.

Burç yorumlaması için çok zait vukuf sahibi sürdürmek dâhilin, astroloji terminolojisine aşina sürdürmek önemlidir.

ıstılah Mazmunı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini deyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için vukuf verir.
Natal harita Tevellüt anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere bellik edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmaslahatimlere bellik edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse de, selim bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, doğacak tahmini ve daha sağlam çok iş için vukuf verme dair nispeten değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go to top
takipçi satın al Seo Fiyatları https://prefabrikev.name.tr/ https://enyuksekyapilar.name.tr/ https://ekonomifinans.name.tr/ https://molekulerbiyoloji.name.tr/ https://cekmekoyadak.name.tr/ iqos fiyat
puff bar türkiye
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al